در چه مکانهایی از گوشی حفاظتی استفاده کنیم؟

سر و صدا از عواملی است که سیستم شنوایی را تحت تأثیر قرار می دهد که باید از گوشیهای حفاظتی در مقابل این عامل فیزیكی استفاده نمود.

سر و صدا از عواملی است که سیستم شنوایی را تحت تأثیر قرار می دهد که باید از گوشیهای حفاظتی در مقابل این عامل فیزیکی استفاده نمود.
زمانی باید از گوشیهای ایمنی استفاده شود که در معرض صداهایی با شدت ۸۵ دسی بل و بیشتر برای یک دوره زمانی ۸ ساعته از کار قرار بگیرد، صداهای آزار دهنده وجود داشته باشد، یا صداهایی مانند انفجارهای کوتاه به گوش برسد.

انوع گوشی های حفاظتی
گوشی های بیرون گوش یا ایرماف (Ear Muff) به نوعی که روی لاله گوش قرار گرفته و مجموعه ساختمان گوش را بدون تماس مستقیم با آن محافظت می کند.
گوشی های داخل گوشی یا ایرپلاگ (Ear Plug) به نوعی که در داخل گوش و درون مجرای گوش خارجی قرار گرفته و آنرا مسدود و راه انتقال هوا را بطور نسبی مسدود می کند.

مقایسه ایرماف و ایرپلاگ
گوشی ایرماف بدلیل اینکه با قسمتهای داخل گوش مرتبط نمی باشد، مشکلات بهداشتی کمتری دارد.
در مقابل استفاده مشترک از ایرپلاگ بین افراد، امکان انتقال عفونت های میکروبی و قارچی را از گوشی به گوش دیگر زیاد می کند، در حالی که این حالت در ایرماف صادق نیست.
گوشی ایرپلاگ امکان انتقال آلوده کننده های محیطی را به داخل گوش شخص استفاده کننده زیاد می کند و عموماً باعث خارش می شود.
گوشی ایرپلاگ سبکتر و مهمتر اینکه ارزانتر از گوشی ایرماف است.
در مجموع با توجه به نکات ذکر شده استفاده از گوشی های ایرماف به لحاظ ویژگی های مثبت فراوان آن بیشتر توصیه می شود.
همچنین نوعی از گوشی وجود دارد که از جنس سیلیکون بوده و برای هر فرد بطور مجزا ساخته می شود که داخل گوش را می پوشاند.
این نوع گوشی به گوشی قالبی موسوم است.
در صورتی که صدا بیش از ۱۱۱ دسی بل باشد، باید توأماً از گوشی ایرماف و گوشی داخل گوش استفاده شود.

توصیه می شود که افراد در معرض سر و صدا از گوشی هایی استفاده کنند که میزان جذب صدا توسط آنها در فرکانس های ۵۱۱ الی ۴۱۱۱ هرتز فرکانس مکالمه کمتر و در فرکانس های دیگر جذب بیشتری داشته باشند تا راحتتر مکالمات همکاران و مسئولین خود را بشنوند، ضمن اینکه کاهش قابل ملاحظه ای در آلودگی صوتی فرکانس های دیگر داشته باشد.

نوشته در چه مکانهایی از گوشی حفاظتی استفاده کنیم؟ اولین بار در کفش ایمنی ساتر.
پدیدار شد.

تحریریه
تحریریه
مقاله‌ها: 73

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/wearexport/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/wearexport/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427